Kategoria Edukacja

1. NUADU -  PLATFORMA NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO

1. NUADU - PLATFORMA NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO

Dla ucznia najkorzystniejszy jest indywidualnie dobrany program nauczania, ale rzadko która szkoła może zapewnić takie warunki swoim podopiecznym. Firma Nuadu z Gdyni stworzyła platformę edukacyjną, która to ułatwia. Serwis internetowy pomaga nauczycielom rozpoznawać potrzeby każdego ucznia oraz dostarczać mu materiały i wsparcie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Nuadu na bieżąco ocenia postęp realizacji zadań i automatycznie dopasowuje ich stopień trudności. W proces nauczania włączeni są także rodzice, którzy otrzymują regularne powiadomienia o aktywności swoich dzieci. Docelowo Nuadu ma wykorzystywać sztuczną inteligencję do analizowania postępów w nauce i wytyczania indywidualnej ścieżki edukacyjnej. Z platformy korzysta już ponad 100 tys. uczniów w Polsce i za granicą. Nuadu cieszy się zainteresowaniem w krajach Azji Południowo-Wschodniej (Singapur, Tajlandia, Filipiny, Indonezja, Wietnam) i w Australii.

www.nuadu.com

Głosowanie zakończone. Dziękujemy

2. MATIA 2 - AUDIODESKRYPCJA W MUZEACH

2. MATIA 2 - AUDIODESKRYPCJA W MUZEACH

System Matia powstał jako inżynierski projekt Petrosa Psyllosa, wynalazcy, informatyka i studenta Politechniki Białostockiej. W założeniu miało to być „sztuczne oko” dla niewidomych – kamera połączona z algorytmami sztucznej inteligencji i syntezatorem głosu, opisująca użytkownikowi to, co znajduje się w jego pobliżu. Prototyp powstał w 2016 r. Wkrótce jednak okazało się, że wielkie firmy informatyczne potrafią zrobić lepsze produkty o tych samych funkcjach. Wówczas Petros postanowił wykorzystać swój projekt do tzw. audiodeskrypcji dla niewidomych – automatycznego rozpoznawania i opisywania dzieł sztuki w różnych instytucjach kultury, np. w muzeach czy galeriach. Prace nad systemem Matia 2 wspiera doświadczona Fundacja Audiodeskrypcja z Białegostoku. Docelowo usługa ma być dostępna w formie aplikacji mobilnej – na razie trwają jej testy. Dodatkową funkcją ma być ułatwienie poruszania się po budynku osobom niewidomym.

www.petrospsyllos.com

Głosowanie zakończone. Dziękujemy

3. BEVIADO - APLIKACJA DO TRENINGU I WSPARCIA

3. BEVIADO - APLIKACJA DO TRENINGU I WSPARCIA

Na depresję cierpi aż 1,5 mln Polaków, ale większość z nich nie może skorzystać z psychoterapii, która jest skuteczną metodą leczenia tej choroby. W 2015 r. rozpoczął się międzynarodowy projekt E-Compared, który miał przetestować możliwość prowadzenia takiej terapii przez internet. Badania dały dobre rezultaty i w efekcie zespół badaczy z Uniwersytetu SWPS opracował aplikację mobilną Beviado. Jej docelowe zastosowanie wykracza jednak poza terapię depresji – ma służyć do projektowania, udostępniania i oceny internetowych programów psychologicznych, także doradczych, z zakresu coachingu, edukacji czy szkoleń. Mogą z niej więc korzystać np. pracodawcy, którzy chcą zadbać o swych pracowników i przeciwdziałać zjawiskom takim jak wypalenie zawodowe. Aplikacja powstała dzięki wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Będzie dostępna w formie strony internetowej oraz na systemy operacyjne iOS i Android.

www.beviado.com

Głosowanie zakończone. Dziękujemy